Kancelaria Frankowa Wrocław

Jak wybrać kancelarię frankową

Jak Wybrać Kancelarię Frankową?

Wielu internautów zastanawia się jak wybrać kancelarię frankową. Powyższe pytanie jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ na rynku funkcjonuje wiele podmiotów, które oferują takie usługi. Kredyty frankowe to temat, który od wielu lat w Polsce jest bardzo aktualny – w szczególności obecnie, gdy orzecznictwo jest bardzo korzystne dla frankowiczów. Powyższe sprawia, że osoby posiadające kredyt frankowy poszukują firmy, która zajmie się wszystkimi formalnościami i skieruje pozew do sądu. Wystarczy jedynie wspomnieć, że na skutek różnych procesów gospodarczych ogólna kwota zadłużenia frankowiczów potrafiła wzrosnąć kilkukrotnie – stąd trudno się dziwić, że takie osoby poszukują profesjonalnej pomocy prawnej. Wybór kancelarii frankowej może mieć fundamentalne znaczenie dla przyszłych losów sprawy, stąd rekomendujemy, aby świadomie wybrać firmę, której powierzycie Państwo swoją sprawę do prowadzenia. Jak wybrać kancelarię frankową? Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Czy warto korzystać z usług profesjonalnych pełnomocników? A może wybrać firmę prawniczą? Jakie znaczenie mają pozytywne opinie w Internecie? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi w niniejszym wpisie blogowym. Zapraszamy do lektury.

Jak wybrać kancelarię frankową?

Jak wybrać kancelarię frankową?

 

Na pytanie jak wybrać kancelarię frankową nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybór kancelarii frankowej to z całą pewnością niełatwe zadanie. Na rynku funkcjonuje bowiem wiele firm, które oferują pomoc w sprawach frankowych.

 

Powyższe nie oznacza, że nie można dokonać dobrego wyboru. Przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek firmą rekomendujemy, aby wziąć pod uwagę czynniki wskazane poniżej. Zwiększycie wówczas Państwo swoje szanse na wybranie solidnej kancelarii, która wykaże się profesjonalizmem i fachowością.

 

Profesjonalny pełnomocnik vs firma prawnicza

Musicie Państwo wiedzieć, że na rynku w zasadzie funkcjonują trzy grupy podmiotów, które prowadzą sprawy frankowe, a mianowicie:

– adwokaci;

– radcowie prawni;

– kancelarie prawnicze.

 

Adwokaci i radcowie prawni są profesjonalnymi pełnomocnikami i wykonują zawód zaufania publicznego. Posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne do prowadzenia tego rodzaju spraw. Odbyli 5-letnie studia prawnicze i 3-letnią aplikację zawodową. Nadto są zobowiązani do stałego doskonalenia zawodowego. Co więcej każdy adwokat i radca prawny jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek uchybień lub zaniedbań, klient kancelarii będzie mógł domagać się naprawienia szkody z ubezpieczenia adwokata lub radcy prawnego.

 

Z kolei kancelarie prawnicze, najczęściej działające w formie spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, nie mają obowiązku „zatrudniania” profesjonalnych pełnomocników. Często nad sprawą frankową pracują studenci prawa lub prawnicy, a to sprawia, że usługi świadczone przez takie podmioty nie są najwyższej jakości. Nierzadko zdarza się, że kancelarie prawnicze w zdecydowanej mierze bazują na wzorach pism, które wykorzystywały w poprzednich sprawach.

 

Co więcej kancelarie prawnicze nie podlegają obowiązkowi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W razie niewłaściwego prowadzenia sprawy klient takiej kancelarii będzie miał utrudnione zadanie w zakresie wyegzekwowania ewentualnego odszkodowania tytułem naprawienia doznanej z tego tytułu szkody.

 

Rekomendujemy Państwu, aby korzystać z usług kancelarii adwokackich lub kancelarii radców prawnych. Jako radcowie prawni możemy zagwarantować, że do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie – łącznie ze strategią działania. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych, z których uczyniliśmy naszą podstawową specjalizację. Zapraszamy do skorzystania z usługi darmowej analizy umowy kredytowej. Przeanalizujemy zasadność i wysokość Państwa roszczeń.

 

Doświadczenie i specjalizacja w prowadzeniu spraw frankowych

 

Odpowiedź na pytanie jak wybrać kancelarię frankową nie byłaby pełna, gdybyśmy nie wspomnieli o tej okoliczności. Doświadczenie i specjalizacja w prowadzeniu spraw frankowych to jedne z najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii. Kancelaria, która tematyką kredytów frankowych zajmuje się wiele lat, najlepiej jeszcze przed 2019 rokiem, daje większą gwarancję ewentualnego sukcesu.

 

Doświadczenie kancelarii można ocenić na podstawie liczby lat działalności, liczby prowadzonych spraw frankowych, oraz jej sukcesów w tych sprawach. Kancelaria, która działa od wielu lat i ma na swoim koncie wiele wygranych spraw, ma większe szanse na skuteczne reprezentowanie Klienta w sądzie.

 

Musicie Państwo również zwrócić uwagę, czy kancelaria zajmuje się prowadzeniem tylko spraw bankowych, ze szczególnym uwzględnieniem kredytów frankowych, czy prowadzi szerszą praktykę. Nierzadko jest bowiem tak, że kancelarie „dodały” do swojego już szerokiego zakresu usług sprawy frankowe, a w konsekwencji nie jest to ich specjalizacja zawodowa. Powyższe może sprawić, że jakość świadczonych usług prawych nie będzie najwyższa.

 

Nie bez znaczenia jest również doświadczenie zawodowe założycieli kancelarii. W przeszłości reprezentowaliśmy banki w sprawach frankowych, a obecnie kierujemy swoją ofertę do frankowiczów – zapewniając im fachowe i kompleksowe wsparcie prawne. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni tych lat pozwala nam na dostarczenie usług prawnych na wysokim poziomie. Znamy argumentację banków i potrafimy jej się przeciwstawić.

 

Jak wybrać kancelarię frankową – wysoki poziom merytoryczny i własny know-how

 

Kancelaria frankowa powinna również posiadać wysoki poziom merytoryczny i własny know-how w zakresie prowadzenia spraw frankowych. Jest to ważne, ponieważ sprawy dotyczące kredytów frankowych są skomplikowane i wielowątkowe i nierzadko wymagają nieszablonowego podejścia. Kancelaria, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie będzie w stanie bardzo szybko ocenić zasadność roszczeń klienta, a w dalszej perspektywie podejmie celowe i możliwie skuteczne działania na drodze postępowania sądowego i ewentualnie egzekucyjnego.

 

Poziom merytoryczny kancelarii można ocenić na podstawie wykształcenia i doświadczenia jej prawników. Najlepiej żeby każdą sprawę frankową prowadził adwokat lub radca prawny. Tak jak wspominaliśmy wcześniej – profesjonalni pełnomocnicy są przygotowani do właściwego prowadzenia takich spraw. Nadto należy przeanalizować, czy prawnicy kancelarii w przeszłości prowadzili sprawy frankowe.

 

Własny know-how kancelarii, to jej unikalna wiedza i doświadczenie, które może być wykorzystane w procesie dotyczącym kredytów frankowych. Im więcej takich spraw kancelaria prowadziła w przeszłości, tym większe szanse na to, że Państwa sprawa zostanie poprowadzona zgodnie ze sztuką.

 

Opinie klientów kancelarii frankowej

 

Odpowiedź na pytanie jak wybrać kancelarię frankową powinna również obejmować konieczność dokładnego zapoznania się z opiniami dotyczącymi usług tej kancelarii. Opinie klientów kancelarii frankowej to cenne źródło informacji o jakości jej usług. Warto zatem zapoznać się z opiniami klientów, bowiem na tej podstawie można dowiedzieć się, jak kancelaria radzi sobie z obsługą spraw frankowych.

 

Rekomendujemy, aby sugerować się opiniami, które zostały napisane pod imieniem i nazwiskiem. Nie wszystkie opinie pojawiające się w przestrzeni internetowej są prawdziwe – stąd zalecamy daleko idącą ostrożność. Pewnym sygnałem alarmowym może być sytuacja, w której kancelaria nie posiada platformy do pozyskiwania opinii (np. wizytówki w Google), bo z różnych względów może nie chcieć, aby opinie klientów znajdowały się w Internecie.

 

Wysokość wynagrodzenia i modele rozliczeń

 

Nie jest tajemnicą, że kancelarie frankowe posiadają bardzo różne modele rozliczeń. Należy jednak uważać na podmioty, które pracują tylko i wyłącznie w oparciu o premię za sukces. Również należy zwrócić uwagę, czy przelew środków od banku (w razie wygranej sprawy) będzie kierowany na Państwa konto, czy na konto kancelarii.

 

Profesjonalni pełnomocnicy, to jest adwokaci i radcowie prawni, nie mogą prowadzić sprawy tylko i wyłącznie na podstawie wynagrodzenia za sukces. Stałoby to w sprzeczności z normami etycznymi. Co więcej taki model rozliczeń negatywnie wpływa na pracę pełnomocnika, bowiem zaczyna on traktować taką sprawę jako swoją i może utracić obiektywizm i fachowość.

 

Najczęściej spotkacie się Państwo z modelem mieszanym, w którym wynagrodzenie pełnomocnika składa się z dwóch składowych, a mianowicie z:

– wynagrodzenia ryczałtowego (opłacanego na początku współpracy);

– wynagrodzenia za sukces (wypłacanego w razie osiągniecia korzystnego rozstrzygnięcia).

 

Rzetelna kancelaria frankowa powinna przedstawić kilka modeli rozliczeń, które będą dopasowane do indywidualnej sytuacji klienta. Najtańsza oferta w tym zakresie nie musi okazać się najlepsza.

 

Kwestie dotyczące wynagrodzenia są bardzo ważne. Rekomendujemy dokładną analizę umowy z kancelarią frankową. W razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie – warto skonsultować się z innym prawnikiem, który przeanalizuje taką umowę i wskaże postanowienia, które w jego ocenie są niebezpieczne.

 

Podsumowanie

 

Jak wybrać kancelarię frankową? Przede wszystkim postarajcie się Państwo dokładnie poznać rzeczoną kancelarię. W pierwszej kolejności ustalcie, czy macie do czynienia z kancelarią adwokacką/radcowską, czy kancelarią prawniczą. Następnie sprawdźcie podmiot w CEIDG lub w KRS i upewnijcie się, że legalnie wykonuje działalność gospodarczą w Polsce. Zapoznajcie się z poszczególnymi notkami biograficznymi prawników, przykładowymi sprawami i opiniami klientów. Po takiej analizie będziecie Państwo w stanie dokonać świadomego wyboru, który będzie miał bardzo duże znaczenie dla Waszej sprawy w przyszłości. Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać o swojej sprawie frankowej i poznać wysokość Waszych roszczeń – zapraszamy do nawiązania kontaktu. Jako radcowie prawni specjalizujemy się w prowadzeniu spraw frankowych. Za darmo przeanalizujemy Państwa umowę i przedstawimy wstępną strategię działania. Jako profesjonalni pełnomocnicy dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać dla Państwa możliwie korzystne orzeczenie.

CHCECIE PAŃSTWO SKORZYSTAĆ Z BEZPŁATNEJ ANALIZY UMOWY KREDYTOWEJ?

Zapraszamy Do Kontaktu!

Zadzwoń